شرکت معتبر حسابداری در تهران

چطور مناسبترین شرکت حسابداری در تهران پیدا کنیم؟

انتخاب شرکت حسابداری در تهران کار ساده ای نیست و قطعا اگر قصد داشته باشید برای کسب و کار، یک حسابدار برجسته انتخاب کنید بهترین کار این است که بجای برون سپاری به یک حسابدار آزاد و غیر شاغل در یک مؤسسه و یا شرکت حسابداری خوب، به لیستی از شرکت ها و مؤسسات حسابداری برتر تهران نگاهی بیندازید و از بین آنها بهترین شرکت را انتخاب نمایید.

از طرفی با توجه به اینکه در انتخاب شرکت حسابداری باید ویژگی ها و معیارهای مختلفی را در نظر داشت به همین دلیل داشتن لیستی از مؤسسات حسابداری شاید کمک چندانی به شما نکند و حتی شما را از انتخاب مؤسساتی که همان میزان کیفیت را حتی با تعرفه های پایین‌تر ارائه می‌کنند دور کند.

به همین دلیل ابتدا به ذکر ویژگی های یک شرکت حسابداری خوب و مناسب می پردازیم و سپس فاکتورها و معیارهای مختلف را برای شما لیست خواهیم کرد.

ویژگی‌های یک شرکت حسابداری خوب

 

 1. خدمات خود را محدود به دوره قرارداد نمی کند و امر مشاوره را در موارد جزئی ادامه می دهد
 2. قادر است تا به هر نوع سؤالی به صورت کاملا قانونی و با تسلط کامل پاسخ داده و بهترین راهکار را ارائه کند
 3. اطلاعات هر شرکت را اسرار محرمانه تلقی کرده و آنها را در هیچ جای دیگری نشر نمی دهد
 4. به کلیه قوانین، اصول و تشریفات نامه نگاری به سازمان ها و نهادهای مربوطه اشراف دارد
 5. به خوبی می تواند از اسناد مالی ارائه شده دفاع کند
 6. از راهکارهای قانونی برای کاهش جرایم مطلع است
 7. مهارت ارتباط جمعی و عمومی بسیار بالایی دارد و گستره روابط آن محدود به شرکت های تحت قرارداد نیست
 8. اعتبار و شهرت آنها از انجمن های رسمی حسابداری ایران قابل استعلام است
 9. در اکثریت موارد قادر است اظهارنامه های مالیاتی شرکت ها را بدون ایراد تحویل دهد
 10. خود را متعهد به انجام امور شرکت ها در اسرع وقت می داند و جای هیچ ابهام و ایرادی باقی نمی گذارد

 

شرکت حسابداری معتبر در تهران

 

فاکتور های مهم برای انتخاب شرکت حسابداری خوب در تهران

مؤسسات و شرکت های حسابداری مختلف بسیاری در تهران وجود دارند که می توانند کلیه خدمات حسابداری، مالی، مالیاتی و غیره را برای شما انجام دهند اما حتما باید از ویژگی هایی برخوردار باشند تا خیال شما از همکاری با یک سازمان و مؤسسه حسابداری معتبر راحت باشد و مطمئن باشید که تمامی امور حسابداری به نحو احسن در حال انجام است. این ویژگی ها عبارتند از:

 • جزئی نگری:

شرکت های حسابداری باید در هر موقعیت و شرایط، کلیه فاکتورها را در نظر داشته باشند تا در هر مورد بهترین، سریعترین و مقرون به صرفه ترین رویکرد را پیشنهاد دهند. وقتی کلیه فاکتورها در نظر گرفته شوند، راهکارهای بسیار دقیقی هم ارائه خواهد شد.

 • عملکرد حرفه ای و اخلاق مدار:

شرکتی که چارچوب و منشور اخلاقی مشخص و رسمی داشته باشد، قطعا تمامی کارکنان آن نیز موظف به رعایت آن بوده و علاوه بر افزایش اعتماد به نفس صداقت داخلی را نیز رشد خواهد داد و اینگونه شرکت ها که چنین افرادی را در سازمان خود دارند، قطعا قابل اعتماد هستند چون می دانید در محدوده قانون، راهکار پیشنهاد داده و فعالیت خواهند کرد و این اصل حرفه ای است.

 • خلاقیت و ابتکار:

در برخی موارد موقعیت و شرایط جدیدی ایجاد می شود که نیازمند خلاقیت و ابتکار برای حل مشکلات است و بدون آن تقریبا غیر ممکن است و این موردی نیست که بخواهید به سابقه و تحصیلات دانشگاهی ربط دهید.

 • انعطاف پذیری:

صنایع مختلف ماهیت پویا و فعالی باید داشته باشند و بتوانند در هر شرایطی و متناسب با تغییرات خرد و گسترده در محیط های کاری، خدمات با کیفیت و دقیقی ارائه گردد.

 • سابقه کار:

حتما یک شرکت حسابداری خوب در تهران باید سابقه بسیار خوب و قوی داشته باشید و به همین دلیل سابقه و رزومه آنها را باید نگاه کنید چرا که مشتریان فعلی و سابقه کار، کیفیت کاری شرکت مورد نظر را نشان می دهد.

 

 • نیروی کار حرفه ای و استفاده از فناوری آپدیت:

در اختیار داشتن نیروهای متخصص، آموزش دیده و ماهر بسیار مهم هستند و سابقه این افراد در کیفیت و گستره خدمات به شدت تأثیرگذار است. همچنین می توانید بررسی کنید که تا چه حد از فناوری های جدید و برنامه های قوی و پیشرفته حسابداری استفاده می کنند.

گستره خدمات

 • به هر میزان خدمات ارائه شده تنوع بیشتری داشته باشد و در شاخه های مختلف حسابداری خدمات رسانی امکان پذیر باشد بیشتر می توانید به چنین شرکت حسابداری، اعتماد کنید و قطعا گزینه بهتری است. ضمنا شاید یک شرکت فعال و معتبر در زمینه حسابداری، خدماتی ارائه کند که اصلا مرتبط با نیاز فعلی شما نیست به همین دلیل به هر میزان تنوع و کیفیت این نوع خدمات بیشتر باشد، هم نشانه اعتبار و تخصص بالای شرکت‌های حسابداری منتخب شماست و هم گزینه بهتری برای رفع نیازهای مختلف شما در آینده خواهد بود.

کار تیمی

 • یکی از مهمترین فاکتورهایی که هنگام انتخاب یک شرکت و موسسه خوب حسابداری باید به آن توجه کرد قدرت و کیفیت کار تیمی است یعنی تا چه میزان هماهنگی و همکاری مناسبی بین اعضای کادر این شرکت و همچنین بین اعضای کادر این شرکت با شرکتی که به آن خدمات رسانی می کنند وجود دارد. در صورتی که چنین معیاری در مورد یک شرکت یا موسسه حسابداری صدق نمی کند، قطعا باید در انتخاب خود تجدیدنظر کنید.

تعهد به زمان

 • یکی از دلایلی که شرکت های تجاری و اداری مختلف روی به انتخاب یک شرکت حسابداری در تهران می آورند این است که تقسیم کار صورت گیرد و هر بخشی از کار را نیروی متخصص انجام دهد تا با این رویه هم کیفیت کلی کار مجموعه تحت مدیریت آنها افزایش پیدا کند و هم دغدغه ای بابت به موقع انجام شدن امور مختلف نداشته باشند

یکی از این وظایف، حسابداری و امور مالیاتی است به همین دلیل حتما مطمئن شوید که شرکت حسابداری منتخب شما، زمانبندی بسیار خوبی دارد و تمامی سفارشات مشتریان خود را در اسرع وقت تحویل می دهد و این مورد را می توان از بخش نمونه کارها و اطلاع پیدا کردن از مشتریان قبلی جویا شد.

در این مطلب تلاش کردیم تا با ارائه ویژگی ها و فاکتورهای مختلف یک شرکت حسابداری حرفه ای، کمک بزرگی به شما در انتخاب چنین شرکت هایی برای انجام امورات مالی و حسابداری و مالیاتی خود کرده باشیم.

شرکت حسابداری تدبیر حساب با هدف حفظ رضایتمندی بالای شما عزیزان همیشه سعی بر این داشته تا تمامی ویژگی ها و فاکتورهای گفته شده را به عنوان چارچوب حرفه ای و اخلاقی خود در نظر بگیرد و خوشحالیم که در این مسیر موفق عمل کرده ایم.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *