مشاوره آنلاین خدمات مالیاتی

چطور یک مشاوره مالیاتی آنلاین مناسب دریافت کنیم؟

خدمات مشاوره مالیاتی آنلاین گزینه ای است که اکثر کسب و کارها به خاطر برخی شرایط کاری از آن استفاده می کنند اما نکته بسیار مهمی که به دغدغه شرکت های مختلف تبدیل شده این است که چطور می توان از مشاوره آنلاین مالیات به شکل مناسب استفاده کرد که کاربردی و ارزشمند باشد؟

جواب این سؤال ساده است؛ باید مشاوره مالیاتی را پیدا کنید که در کار خود بسیار حرفه ای و با تجربه باشد و از یکسری خصوصیاتی که در ادامه توضیح خواهیم داد برخوردار بوده و خدماتی که نام خواهیم برد را نیز ارائه کند. در چنین شرایطی می توان گفت که مشاوره مالیاتی آنلاین بسیار مناسبی را دریافت خواهید نمود و با خیالی راحت می توانید به امورات شرکت بپردازید.

در واقع به کمک خدمات مشاوره مالیاتی آنلاین می توانید بخشی از امور مالیاتی خود را که پیچیدگی خاصی ندارند و یا اهمیت بسیار زیادی ندارند به شکل تلفنی یا آنلاین مشاوره بگیرید تا هم هزینه کمتری بابت دریافت مشاوره پرداخت کنید و هم اینکه در کل روز بتوانید در هر ساعتی که توانستید سؤالات خود را بپرسید. 

ویژگی های تضمین کننده کیفیت خدمات مشاوره آنلاین مالیاتی

همانطور که گفتیم این مشاوره باید توسط افراد حرفه ای و با سابقه کار بالا انجام گیرد تا بتوانیم مشاوره های ارائه شده را مناسب و با کیفیت بدانیم. چنین مشاورانی باید ویژگی های زیر را داشته باشند تا مطمئن باشید با فرد درستی قرارداد می بندید:

 • سابقه و تجربه: از مهمترین فاکتورهایی که تضمین کننده کیفیت کاری یک مشاور مالیاتی است داشتن گواهینامه معتبر و سوابق کاری درخشان در حوزه مالیاتی است به نحوی که کارفرماهای قبلی رضایت خود را اعلام کنند. در غیر این صورت مشاوره مالیاتی آنلاین بی ثمری خواهید داشت.
 • تسلط کامل نسبت به برنامه ریزی مالی: مشاور مالیاتی که تخصص عالی در زمینه برنامه ریزی مالی هم داشته باشد، مسائل مالیاتی شما را طبق بودجه و سرمایه شما تنظیم می کند و به شما مشاوره هوشمندانه تری خواهد داد.
 • قدرت تحلیل بالا: مشاوره مالیاتی آنلاین زمانی مناسب و راهگشا خواهد بود که حاصل تحلیل و بررسی دقیق اوضاع و سوابق مالیاتی باشد و وقت زیادی صرف مطالعه موشکافانه آنها شده باشد.
 • دایره ارتباطات قوی: در دریافت خدمات مشاوره آنلاین مالیاتی شاید مشاوری که استخدام کرده باشید نتواند به تمامی سؤالات شما پاسخ دهد اما به جرأت می توان گفت که دایره ارتباطات قوی داشته باشد می تواند با کمی پرس و جو و تحقیق به سرعت جواب سؤال شما را بدهد یا در صورت بروز مشکل بهترین راهکار را ارائه کند.
 • واقف به آخرین تغییرات و سررسیدها: در برخی مواقع صاحبان کسب و کار شرکت های مختلف از مشاورین مالیاتی خود درخواست می کنند که اگر راهی برای کاهش جرایم یا دفاع بهتر از اظهارنامه مالیاتی هست عنوان کنند و حتی نحوه نگارش لایحه دفاعی که بسیار مستند و قانونی باشد را آموزش دهند. در چنین شرایطی اگر مشاور مالیاتی نسبت به آخرین تغییرات و قوانین و تبصره های قانونی برای بخشودگی جرایم مالیاتی یا دفاعیه مناسب آگاهی داشته باشد، مشاوره مالیاتی آنلاین بسیار خوبی را تجربه خواهید کرد.

 

مشاوره آنلاین خدمات مالیاتی

در مشاوره مالیاتی آنلاین چه نوع خدماتی می توانید بگیرید؟

برای اینکه مشاوره آنلاین مالیاتی شما سودمند و مفید باشد باید بدانید که در چه زمینه هایی باید به شکل آنلاین و غیر حضوری مشاوره بگیرید تا باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ها شود و در خصوص چه مواردی نیز باید به شکل حضوری مشاوره بگیرید و به عبارتی امکان دریافت مشاوره به شکل غیر حضوری و آنلاین نیست:

 • مشاوره مالیات بر املاک
 • مشاوره مالیات بر ارث
 • مشاوره در خصوص مالیات بر ارزش افزوده یا VAT
 • مشاوره مالیاتی در خصوص مشاغل
 • مشاوره آنلاین در خصوص مالیات بر حقوق
 • مشاوره در خصوص درآمدهایی که حاصل از دریافت جوایز یا کمک های بلاعوض می باشد که مالیات اتفاقی می گویند
 • مشاوره در خصوص نظم بخشیدن به فعالیت ها و نیازها تا بدهی مالیاتی تقلیل پیدا کند
 • مشاوره در خصوص نحوه بهره مندی از معافیت مالیاتی
 • دریافت مشاوره در خصوص نحوه برخورداری از بخشودگی جرایم مالیاتی
 • دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص تدوین لیست حقوق و مزایای کارکنان و کارگران و ارسال به سازمان تأمین اجتماعی

و غیره.

لذا توجه داشته باشید که در خصوص امور حسابداری و موارد مشابه نمی توانید از مشاوره مالیاتی آنلاین (و حتی حضوری!) استفاده کنید چرا که اساسا حیطه کاری کاملا متفاوتی است.

همچنین نمی توانید انتظار داشته باشید که در دریافت مشاوره به شکل آنلاین در مورد مسائل مالیاتی بسیار پیچیده که نیازمند جلسات و توضیحات حضوری است، به شکل آنلاین و غیر حضوری مشاوره بگیرید.

 

مورد مهم دیگری که در خصوص دریافت خدمات مشاوره به صورت آنلاین باید توجه داشت، قیمت و تعرفه هایی است که این افراد برای شرکت ها هنگام قرارداد تعیین می کنند و حتما متوجه شده اید که نرخ ثابتی برای یک بازه زمانی مشخص ندارد.

قیمت و تعرفه های خدمات مشاوره به شکل آنلاین برای اینکه از نظر اقتصادی نیز مناسب باشد باید تعرفه های خوبی برای آن مشخص گردد که به طور کلی عوامل زیر اثرگذار هستند:

 • فرم دریافت مشاوره: مشاوره آنلاین مالیات طبیعتا نسبت به دریافت مشاوره به شکل حضوری هزینه کمتری خواهد داشت.
 • سابقه و میزان مهارت: به هر میزان سابقه موفق و درخشان کاری و همچنین تخصص یک مشاور مالیاتی بیشتر باشد، تعرفه نهایی نیز بیشتر خواهد بود.
 • مقدار اهمیت: اهمیت پرونده های مالیاتی با یکدیگر یکسان نیستند و لذا بسته به میزان پیچیدگی و اهمیت هزینه ها متفاوت خواهد شد.

 

جمع بندی مطالب

ابتدا برای اینکه بتوانید مشاوره مالیاتی آنلاین مناسبی داشته باشید باید با شرح وظایف و تعریف مشاور مالیاتی آشنا باشید تا رفع مشکلات خارج از حیطه کاری از مشاور خود انتظار نداشته باشد و به همین دلیل در ابتدا به تعریفی از این رده شغلی پرداختیم.

پس از آن باید بدانید یک مشاور مالیاتی حرفه ای چه ویژگی هایی باید داشته باشد و در چه زمینه هایی به شما خدمات رسانی می کند و در چه زمینه هایی نمی توانید انتظار خدمات رسانی داشته باشید تا نتیجه صحبت ها کاملا مفید و سازنده باشد.

توصیه ما این است که در موارد گفته شده می توانید برای کاهش هزینه و زمان صرف شده به شکل آنلاین و غیر حضوری از خدمات مشاوره در زمینه امور مالیاتی یک شرکت حسابداری استفاده کنید و فقط در خصوص پرونده های پیچیده و سخت به شکل حضوری مشاوره بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *